Filtry
Detekcja ruchu:
Tryb nocny (diody IR):
Dostępność
Wysyłka w
Ocena
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Fotopułapki

Fotopułapki - sklep internetowy

Fotopułapki, jakkolwiek ta nazwa nie brzmi, to po prostu rodzaj kamery, używanej najczęściej w plenerze. Fotopułapki są kamerami wyposażonymi przede wszystkim w czujnik ruchu, który w momencie wykrycia poruszającego się obiektu (zwierzęcia, człowieka czy pojazdu) aktywuje robienie zdjęć albo nagrywanie filmu video waz z dźwiękiem. Tego typu urządzenia najczęściej stosuje się do kontrolowania lasów, obserwacji przyrody, ochrony mienia i zabezpieczenia pasiek albo stawów hodowlanych. Dzięki kamuflującym barwom i specjalnym mocowaniom możemy z łatwością zamocować fotopułapki na przykład na drzewie, w zaroślach lub innym miejscu blisko natury. Aby mieć pewność, że sprzęt będzie bezpieczny, pamiętajmy również o tym, aby zaopatrzyć go najpierw w dodatkową obudowę ochronną i zabezpieczenie hasłem, dzięki któremu intruz nie będzie w stanie przeglądać i kasować zarejestrowanych materiałów, a leśne zwierzę nie zaatakuje kamery.

 
 

Fotopułapki - sklep internetowy

Dostępne w sklepach internetowych fotopułapki podzielić można zasadniczo na modele wyposażone w moduł GSM oraz na takie, które są pozbawione tej funkcji. Moduł GSM pozwala na zdalną kontrolę nad urządzeniem. W momencie wykonania fotografii, na podany numer telefonu przesyłana jest wiadomość MMS. Dzięki tego typu rozwiązaniu możemy na przykład przyłapać złodzieja na gorącym uczynku. Fotopułapki bez modułu GSM to natomiast dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy zależy nam na monitorowaniu pobliskich terenów czy obserwowaniu przyrody. Gdy zajmujemy się badaniem fauny i flory przez dłuższy czas, wszystkie zebrane wówczas dane zostają zapisane na karcie SD i można korzystać z nich w dowolnym momencie realizacji projektu badawczego.

Fotopułapki - sklep pełen produktów

Kolejny rodzaj dostępnych w sklepach internetowych fotopułapek to te posiadające popularny moduł WiFi. Rozwiązanie to pozwala między innymi na zmianę ustawień i pobieranie danych z urządzenia z dużych odległości, sięgających nawet 150 metrów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy zdradzać miejsca, w którym sprzęt został ulokowany. Zarejestrowane przez fotopułapkę materiały możemy z łatwością ściągnąć z naszego domu czy samochodu – słowem z miejsca, gdzie obecnie się znajdujemy. Niezwykle praktyczne są również modele posiadające lokalizator GPS, dzięki któremu jesteśmy w stanie kontrolować, gdzie w danym momencie znajduje się nasz sprzęt i czy nic mu nie jest. Gdy fotopułapka dostanie się w niepowołane ręce, zostaniemy o tym poinformowani przy pomocy specjalnego alarmu SMS-owego.

Wyższość fotopułapek nad minikamerami IP

Sporo osób waha się między kupnem fotopułapki a minikamery IP. Zadaniem pierwszego z urządzeń podczas monitoringu domu jest szybkie poinformowanie właściciela posesji o potencjalnym intruzie, dokumentowanym zarówno na zdjęciach, jak i na materiałach video. Fotopułapka uruchamia moduł nagrywania po wykryciu ruchu (podobnie jak minikamera IP), ale nie tylko przechowuje materiały w swojej pamięci, lecz również wysyła je na podane wcześniej numery telefonów (czy to jednego czy wszystkich domowników).

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Skontaktuj się z nami 730 307 553

sklep@enexus.pl

Sklep w Warszawie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl