Wykrywacze podsłuchów GSM

Do prowadzenia działań mających na celu podsłuchiwanie i obserwowanie innych osób wykorzystywane są różne urządzenia, m.in. kamery i podsłuchy GSM. Ich działanie opiera się na nadajniku, który przekazuje dźwięk na odległość na bardzo podobnej zasadzie jak każdy telefon komórkowy. Używać ich można w różnych miejscach – mają one nieograniczony zasięg, dlatego mogą przekazywać dźwięk na żywo nawet do innego kraju. Chcąc je wykryć, konieczne należy zastosować odpowiednie wykrywacze, które znajdziesz w naszym sklepie.

 

Zasada działania wykrywaczy GSM

Urządzenia szpiegowskie w Twoim domu, biurze, samochodzie czy w telefonie komórkowym można wykryć, ale jest to znacznie trudniejsze niż w przypadku standardowych podsłuchów radiowych lub kamer.

Czytaj więcej...

Wykrywacze GSM są jednak w stanie je zlokalizować i rozpoznać. Obsługują one cyfrowe dane pakietowe. Najtańszy wykrywacz GSM będzie wskazywać urządzenie szpiegowskie GSM na zasadzie fali zbieżnej, ale lokalizacja ta nie będzie precyzyjna.

Przeszkodą w prawidłowym działaniu wykrywaczy kamer i podsłuchów GSM jest to, że wiele urządzeń w otoczeniu może zakłócić dokonywanie detekcji, jak smartfony, tablety i tym podobne. Dobrze by było, abyś zainwestował w urządzenie mogące śledzić wiele źródeł GSM na raz na różnych kanałach.

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy wyborze wykrywaczy GSM?

Czułość działania i wielokanałowość śledzenia urządzeń GSM to dwie podstawowe kwestie, które musisz sprawdzić przy wyborze odpowiedniego dla siebie wykrywacza podsłuchów i kamer. Wysoka czułość wykrywania urządzeń GSM/3G szpiegujących w momencie, gdy te łączą się z lokalnymi stacjami bazowymi, powoduje, że detektor wykryje je nawet bez potrzeby aktywnej rozmowy czy przesyłania za ich pomocą danych.

Wykrywacz podsłuchów GSM powinien mieć modyfikowalny poziom czułości i duży zakres częstotliwości – pasma up-link. Ważna jest też odległość wykrywania urządzeń szpiegujących oraz czas pracy na jednej baterii.

Bardzo dobre wykrywacze GSM mają nie jedną, ale dwie anteny – główną i pomocniczą – dlatego są w stanie namierzyć urządzenia szpiegujące GSM w dużym zakresie częstotliwości. Przy niższych częstotliwościach dodatkowa antena szerokopasmowa zwiększa nawet 3-krotnie zasięg wykrywania konwencjonalnego błędu VHF/UHF. Z kolei antena mikrofalowa Micro Pointer działa nawet na 4-krotnie większej odległości od wszystkich źródeł powyżej 2 GHz podczas ich lokalizowania. Z uwagi na kierunkowość anteny z mikrowskaźnikiem umożliwi ona łatwe wykrywanie i wskazywanie źródła bezprzewodowego.

Co znajdują wykrywacze GSM?

Sprzęty wykrywające urządzenia szpiegowskie GSM są w stanie namierzyć podsłuchy GSM, kamery wideo działające na tej samej zasadzie, a także telefony szpiegowskie GSM oraz urządzenia podsłuchowe Bluetooth, Wi-Fi czy bezprzewodowe kamery wideo, GPS trackery i lokalizatory. Zatem wykrywacz kamer i podsłuchów GSM jest urządzeniem wielofunkcyjnym.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Skontaktuj się z nami 730 307 553

sklep@enexus.pl

Sklep w Warszawie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl