Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Chmura tagów

Jak namierzyć telefon komórkowy?

Jak namierzyć telefon komórkowy?

Lokalizacja telefonu – możliwe sposoby

Zagubienie telefonu może zdarzyć się praktycznie każdemu. Czasami przyczyną jest po prostu roztargnienie, ale urządzenie może także zostać skradzione przez dyskretnego złodzieja. W telefonie zwykle zawartych jest wiele poufnych i osobistych informacji, w tym np. zdjęcia ważnych dokumentów czy zapisane hasła do konta bankowego. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele prywatnych danych gromadzimy w swoich smartfonach. Dlatego w przypadku zagubienia telefonu, należy w jak najkrótszym czasie podjąć odpowiednie kroki, zlokalizować urządzenie i skutecznie zablokować dostęp do niego osobom nieupoważnionym. Bądź ostrożny – w internecie można znaleźć mnóstwo ofert proponujących namierzenie telefonu, jednak niektóre z nich mogą pochodzić od oszustów, którzy chcą w ten sposób zainstalować na naszym urządzeniu np. oprogramowanie szpiegowskie.

Jak znaleźć zgubiony telefon? Istnieje wiele metod, które pozwalają odnaleźć urządzenie. Najłatwiej byłoby je po prostu namierzyć – jest to możliwe, o ile telefon ma aktywną lokalizację GPS. Sposób lokalizowania urządzenia zależy też od danego systemu. Telefony z systemem Android są wyposażone w funkcję lokalizacji. Aby namierzyć zgubiony telefon, wystarczy skorzystać ze swojego konta Google. Precyzyjne położenie telefonu zostanie wyświetlone na mapie, co pozwoli szybko go odnaleźć. Użytkownik może również skorzystać z dodatkowych możliwości, np. zablokowania telefonu, włączenia dźwięku, wylogowania się z konta Google lub wymazania danych znajdujących się w urządzeniu. Co ważne, namierzenie telefonu jest możliwe również przy wyłączonym GPS, chociaż wtedy lokalizacja jest mniej precyzyjna.

Właściciele telefonów z systemem iOS również mają możliwość łatwego znalezienia zagubionego urządzenia. Smartfony Apple posiadają funkcję „Znajdź mój iPhone”, którą warto pozostawić włączoną na wypadek zgubienia telefonu. W momencie kiedy chcemy zlokalizować urządzenie, możemy użyć do tego strony internetowej iCloud. Należy na niej wpisać dane swojego telefonu i odczekać chwilę na ustalenie lokalizacji. Jeśli posiadamy również inne urządzenie z firmy Apple, możemy z jego pomocą zlokalizować swojego smartfona. Służy do tego program „Lokalizator”, który prezentuje położenie urządzeń z systemem iOS na mapce. Metody te są skuteczne tylko w przypadku, kiedy funkcja „Znajdź mój iPhone” w telefonie jest aktywna. Jeśli nie, pozostaje nam zgłosić zagubienie urządzenia operatorowi. 

Jak namierzyć zgubiony telefon w domu lub w firmie?

Do zlokalizowania telefonu możesz również użyć specjalnego wykrywacza, który wychwytuje sygnały GPS oraz GPS. Jednym z najprostszych urządzeń z tej kategorii jest wykrywacz RF-750, który umożliwia precyzyjne namierzenie różnych sprzętów – w tym również telefonów GSM. Wykrywacz przyda się zwłaszcza w sytuacji, kiedy zgubimy telefon gdzieś w domu czy w firmie i  ma on wyłączony dźwięk. Urządzenie charakteryzuje się dużą czułością i pozwala wykryć sygnał nawet z odległości 50 metrów. Dzięki temu szybko możesz namierzyć swojego smartfona bez względu na to, czy jesteś w samochodzie, w biurze, w domu czy w magazynie firmy.

Zapewnij bezpieczeństwo swoim prywatnym danym

Ze swojego telefonu korzystamy wielokrotnie każdego dnia, często zapominając przy tym, że urządzenie może przypadkowo trafić w niepowołane ręce. Osobisty telefon stanowi bogate źródło wiedzy dla potencjalnych złodziei, a także dla cyberprzestępców, którzy stosują coraz bardziej wyrafinowane metody, aby zdobyć interesujące dla siebie informacje. Z myślą o bezpieczeństwie prywatnych danych, powinniśmy pamiętać o regularnej zmianie haseł, a także unikać zapisywania danych do logowania w pamięci telefonu. Dotyczy to zwłaszcza takich stron jak np. bankowość elektroniczna oraz portale społecznościowe. Pamiętaj również o blokadzie całego urządzenia tak, aby osoby trzecie nie miały do niego dostępu. Dzięki temu, w razie zagubienia telefonu, zapewnisz bezpieczeństwo swoim prywatnym danym. Warto również poświęcić chwilę na skonfigurowanie telefonu tak, aby w razie potrzeby jego odnalezienie było łatwe i szybkie – np. poprzez włączenie lokalizacji GPS w telefonie z systemem Android, bądź uruchomienie funkcji „Znajdź mój iPhone” w telefonach z systemem iOS.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Skontaktuj się z nami 730 307 553

sklep@enexus.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl