Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Przez łatwy, powszechny dostęp do urządzeń i oprogramowania szpiegowskiego, z którego mogą skorzystać nie tylko służby, lecz także osoby prywatne, praktycznie każdy z nas może być na podsłuchu. Takie rozwiązania są wykorzystywane między innymi po to, by dowiedzieć się, czy partner nas zdradza, co mówią o nas pracownicy i w wielu innych sytuacjach. Warto zatem dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy ma się podsłuch.

Jak sprawdzić podsłuch w telefonie? Przede wszystkim zastanów się nad potencjalnym szpiegiem

Co istotne, najnowsze podsłuchy w telefonie niekoniecznie musi mieć formę drogiego, zaawansowanego sprzętu. W niektórych przypadkach wystarczy tylko specjalne oprogramowanie, które umożliwia rejestrowanie rozmów czy dostęp do prywatnych plików. Jeśli zastanawiasz się, jak wykryć podsłuch w telefonie, w pierwszej kolejności pomyśl, czy jest ktoś, kto mógł go zainstalować. Może być to Twój szef, pracownik, partner, rodzina, koleżanka z pracy lub stalker. Krótko mówiąc – dosłownie każdy. Należy pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków instalacja wymaga uzyskania bezpośredniego dostępu do Twojego telefonu. Jeśli zatem w ostatnim czasie Twoje urządzenie było w zasięgu osób trzecich, możesz mieć powody do obaw.

Kiedy warto sprawdzić, czy ma się podsłuch?

Istotną kwestią jest także określenie sytuacji, w których potrzebna będzie wiedza na temat tego, jak sprawdzić, czy ma się podsłuch. Co może wskazywać na to, że ktoś nas szpieguje? Warto zwrócić uwagę na czynniki takie jak:

 • wszelkie zmiany w funkcjonalności telefonu,
 • nagłe włączanie się lub wyłączanie urządzenia,
 • samoczynne uruchamianie się aplikacji,
 • niska żywotność baterii,
 • nietypowe zachowanie aparatu telefonu,
 • dziwne dźwięki podczas rozmów telefonicznych,
 • problemy z wydajnością,
 • dziwne SMS-y lub reklamy,
 • niespodziewanie wysokie rachunki za telefon,
 • inny wygląd stron internetowych,
 • zmienione ustawienia telefonu.

Wszystkie z wyżej wymienionych objawów powinny obudzić naszą czujność i będą dobrym powodem, by nauczyć się, jak sprawdzić podsłuch w telefonie. Jeśli mamy podejrzenia, że ktoś nas obserwuje, powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, aby pozbyć się oprogramowania szpiegującego. W pierwszej kolejności należy jednak sprawdzić, czy naprawdę ma się szpiega w telefonie.

Podsłuch w telefonie czy śledzące reklamy?

Wiele osób często jest przekonanych, że ma podsłuch w telefonie, podczas gdy w rzeczywistości są to śledzące reklamy, które wystarczy po prostu wyłączyć. Mowa tu m.in. o spersonalizowanych reklamach, które są dopasowywane do użytkowników na podstawie wcześniejszych odwiedzin innych stron. Zazwyczaj można je w każdej chwili wyłączyć. W tym celu należy wejść w ustawienia reklam – np. w koncie Google lub Facebook – i dostosować je zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Jak sprawdzić, czy mam szpiega w telefonie?

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu? Wbrew pozorom może się to okazać łatwiejsze, niż sądzisz. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykorzystanie tzw. kodów MMI, czyli kodów serwisowych. Jednym z najprzydatniejszych pod tym względem będzie *#21#. Wystarczy wpisać tę sekwencję znaków na klawiaturze w aplikacji telefonu – jeśli Twoje rozmowy są przekazywane na inny numer, zobaczysz go na ekranie. Kolejny kod, który możesz wykorzystać to *#61#, dzięki któremu dowiesz się, gdzie przekierowane są Twoje połączenia, kiedy masz wyłączony telefon lub nie masz zasięgu. Obydwa kody działają zarówno w przypadku telefonów z systemem Android, jak i iOS.

Jak wykryć podsłuch w telefonie Android? Sprawdź listę aplikacji

Zastanawiasz się, jak wykryć podsłuch w telefonie w inny sposób? Bardzo często skuteczną opcją będzie przejrzenie listy aplikacji. Można to zrobić w następujący sposób:

 1. Wejdź w ustawienia telefonu.
 2. Znajdź menu aplikacji.
 3. Przejrzyj wszystkie aplikacje i sprawdź pozwolenia na korzystanie z różnych funkcji smartfona, w szczególności dotyczące wykonywania połączeń, nagrywania ich czy przesyłania wiadomości.
 4. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości ogranicz uprawnienia lub całkowicie usuń podejrzane aplikacje ze swojego telefonu.
 5. Warto także odnaleźć w ustawieniach opcję „Administratorzy urządzenia” i zweryfikować, które aplikacje mogą mieć dostęp do całego systemu.

Jak sprawdzić podsłuch w telefonie iPhone?

Urządzenia z serii iPhone to obecnie jedne z najpopularniejszych smartfonów na całym świecie. Ich systemy znacznie różnią się od telefonów z Androidem, zatem szukanie szpiega w telefonie również może odbywać się w inny sposób. Jak sprawdzić podsłuch w telefonie iPhone? Przede wszystkim sprawdź zabezpieczenia konta iCloud. Warto pomyśleć również o weryfikacji dwuetapowej podczas logowania, która będzie dodatkowym zabezpieczeniem.

Czy da się zabezpieczyć telefon przed podsłuchem?

Niektórzy zastanawiają się, jak wykryć podsłuch w telefonie, z kolei inni – jak się przed nim zabezpieczyć i czy jest to w ogóle możliwe. Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kluczowa jest tutaj przede wszystkim ostrożność, która obejmuje czynności takie jak:

 • unikanie podejrzanych linków,
 • pobieranie aplikacji wyłącznie z pewnych źródeł,
 • korzystanie ze wbudowanych zabezpieczeń smartfona,
 • regularna kontrola i skanowanie telefonu,
 • unikanie publicznych sieci Wi-Fi, zwłaszcza gdy wprowadzamy poufne dane.

Bardzo ważne jest również to, aby nie odbierać połączeń od podejrzanych numerów telefonów. Szczegółowe informacje na temat tego, jak można sprawdzić obcy numer, znajdują się poniżej.

Jak sprawdzić, kto do nas dzwonił?

Połączenia od obcych numerów nie są rzadkością. Bardzo często wydzwaniają do nas telemarketerzy, sprzedawcy, ankieterzy i wiele innych osób. Jeśli mamy obawy co do bezpieczeństwa takiego połączenia, warto wstrzymać się z odebraniem telefonu i w pierwszej kolejności sprawdzić, co to za numer. Jak to zrobić? Jednym ze sposobów są serwisy internetowe, na których po wpisaniu numeru telefonu, ukazują się opinie innych użytkowników. Wygodniejszym rozwiązaniem mogą okazać się jednak aplikacje o takiej funkcjonalności.

Jak wykryć podsłuch w telefonie? Czy można to zrobić za pomocą aplikacji?

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu? Również w tym przypadku sprawdzoną opcją będą specjalne aplikacje, które pozwolą zlokalizować szpiega w urządzeniu. Lista dostępnych programów jest naprawdę długa, zatem każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy zainstalować oprogramowanie na swoim telefonie i postępować zgodnie z instrukcjami. Dostępne są rozwiązania zarówno na system Android, jak i iOS. Takie aplikacje doskonale sprawdzą się na przykład wtedy, gdy odnotujemy nagły wzrost wykorzystania danych komórkowych.

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu? Udaj się do specjalisty lub skorzystaj z profesjonalnego sprzętu

Jeśli zależy Ci na bardzo szybkim i skutecznym wykryciu podsłuchu w telefonie, dobrym wyborem będzie skorzystanie z usługi specjalisty lub inwestycja w profesjonalny sprzęt wykrywający. Niektóre z urządzeń dostępnych w naszej ofercie mają możliwość śledzenia i lokalizowania podsłuchów. Są to niezawodne produkty, które już niejednokrotnie sprawdziły się w wielu zastosowaniach. Ponadto charakteryzują się łatwością obsługi, przez co na pewno nie będziesz mieć z nimi żadnych problemów.

Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie, jakim jest wizyta u doświadczonego specjalisty, pamiętaj o tym, aby skontaktować się z firmą z innego numeru telefonu. Dzięki temu osoba, która Cię szpieguje, nie dowie się o podjętych krokach. Najlepszą opcją będzie skontaktowanie się z firmą spoza miejsca zamieszkania czy pracy, gdyż mogą się w nich znajdować również inne urządzenia szpiegujące, takie jak kamery czy dyktafony. Wykrycie podsłuchu dla specjalisty jest niezwykle prostym zadaniem i w większości przypadków nie powinno zająć dłużej niż 30 minut. Jeśli więc zależy Ci na czasie, będzie to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Skontaktuj się z nami 730 307 553

sklep@enexus.pl

Sklep w Warszawie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl