Porady Nexus - wiedza.

 

 

Jak wybrać okulary z kamerą ?
- 3 główne cechy pomocne w decyzji.

Kamery  w okularach zapewniają użytkownikom szereg zalet. Po pierwsze - wygodne umiejscowienie pozwala na swobodne nagrywanie wideo bez używania rąk. Kolejną zaletą jest możliwość precyzyjnego skierowania kamery, dokładnie tam, gdzie chcemy i to bez większego wysiłku. W naturalny sposób filmujemy ten obszar, na który patrzymy za pomocą naszych "naturalnych" oczu. Dodatkowo możemy liczyć na dyskretne nagranie dzięki umiejscowieniu obiektywu kamery w sposób niewidoczny dla osób trzecich.

Jak wybrać odpowiednią kamerę w okularach i jakie są różnice między poszczególnymi modelami?

okulary V11

Różnica 1 - MIEJSCE UKRYCIA KAMERY


Tu dostępne są 2 rozwiązania. Kamera umieszczona jest centralnie lub bocznie. Przykład okularów z kamerą umieszczoną centralnie to model V12 - (>>zobacz<<), natomiast kamerę boczną znajdziemy np. w okularach V11 oraz V13 (>>zobacz<<). Z reguły kamera centralna jest łatwiejsza do zdemaskowania, ma jednak tę zaletę, że nie występuje efekt przesunięcia przy filmowaniu obiektów z bliskiej odległości. W przypadku kamery bocznej, gdy filmujemy np. dokument z bliskiej odległości musimy pamiętać aby przesunąć głowę nieco w prawo - tak aby bocznie umieszczona kamera objęła kadrem dokument. W okularach z kamerą umieszczoną centralnie ten efekt nie występuje.

Różnica 2 - ROZDZIELCZOŚĆ NAGRYWANIA


Jeden z głównych parametrów odróżniających kamery w okularach. Ten sam model może być wyposażony w kamerę o rozdzielczości od 720x480px (>>zobacz<<) do rozdzielczości HD 1280x720px (>>zobacz<<). Występują również wyższe rozdzielczości - nawet rozdzielczość FULL HD 1920 x 1080 px (>>zobacz<<). Trzeba jednak pamiętać, że im wyższa rozdzielczość tym wyższe ryzyko klatkowania filmu przy gwałtownych ruchach głową.

Okulary V11
Różnica 3 - FUNKCJE


Zasadniczo wszystkie okulary będą posiadały funkcje nagrywania wideo z dźwiękiem. Obraz można rejestrować przez ok. 70 minut. Na tyle pozwoli akumulator umieszczony w okularach. Nie wszystkie modele zapewniają jednocześnie możliwość wykonywania zdjęć. Część z nich ograniczona jest tylko do wideo. Położenie przycisków sterujących to przeważnie wewnętrzna strona uchwytu - tuż przy szkłach. Zdarzają się jednak modele takie jak V12 - które posiadają przyciski sterujące po zewnętrznej stronie uchwytu. 

Okulary z kamerą boczną>>

Okulary z kamerą centralną>>
Okulary z jakością full HD>>
Długopisy z kamerą> 

 PEŁNĄ OFERTĘ OKULARÓW SZPIEGOWSKICH ZNAJDZIESZ TUTAJ: >>OKULARY Z KAMERĄ<<

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl